KPSS-A (Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık) Kursu

KPSS-A (Uzmanlık Sınavlarına Hazırlık) Kursu

 • Çağrı Merkezi
  444 33 07
 • Whatsapp
  (530) 304 98 98
 • Çözemediğiniz Sorular
  (530) 304 98 98

Kursun Tanımı

A grubu kadro; Bakanlıklarbaşbakanlıkgenel müdürlük düzeyindeki alanlardan oluşur. Bu sınav sonucunda kurumların kendine özel uyguladığı sınavlara ek olarak adaylar tabi tutulur. A grubu kadrolar üniversite mezunları için geçerlidir diyebiliriz.Eğer bir kamu kuruluşunda çalışmak istiyorsanız Kamu personeli seçme sınavına muhakkak girmelisiniz daha sonra az önce belirttiğim gibi kurumların kendine has sınavlarına tabii tutulacaksınız.


A Kadro Nedir?

KPSS A sınavı her yıl yapılır.

1- Adaylar ilk önce Genel Kültür-Genel Yetenek testine girmektedir. 120 soruluk bu testin süresi 130 dakikadır.
2- A Grubu sınavında ise İktisat Maliye Muhasebe İşletme ve Hukuk testleri 40’ar sorudur. Her testin süresi 50 dakikadır.
3- A Grubu sınavının ikinci oturumunda ise Çalışma Ekonomisi Kamu Yönetimi Uluslararası İlişkiler İstatistik testleri bulunmaktadır. Her testten 40 soru bulunmaktadır ve her testin süresi 50 dakikadır.
4- Testler aynı oturumda farklı zamanlarda dağıtılmaktadır. Test bittikten sonra optikler toplanıp farklı testin soru kitapçığı dağıtılmaktadır.

 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Kurs Paylaşımlarımızı Görebilirsiniz

Kursun Kazanımları

KPSS A Grubuna nasıl çalışılır?
Öncelikle sınavın çok zor olduğunu bilmeniz gerekmektedir. 1 yıl düzenli olarak çalışmalısınız. Mikro iktisat makro iktisat uluslararası iktisat iktisat okulları Türkiye ekonomisi Para-Banka-Kredi Maliye Muhasebe Kıymetli evrak hukuku Medeni hukuk Borçlar hukuku Ticaret Hukuku Anayasa Hukuku İdare Hukuku İcra-İflas Hukuku Ceza Hukuku İdari Yargı dersleri genel anlamda A Grubu sınavının önemli dersleridir. Bunun yanında Kamu yönetimi Uluslarası ilişkiler Çalışma ekonomisi gibi çalışma isteyen derslerle birlikte Genel Kültür-Genel Yetenek testini oluşturan matematik geometri coğrafya tarih Türkçe vatandaşlık derslerine de çalışmalısınız. Çok fazla konu olduğu için sürekli tekrar etmemeniz halinde çok çabuk unutuluyor. Bu yüzden kararlı olmakla birlikte düzenli olarak günde en az 4-5 saat çalışmanız gerekmektedir.

Kursa gitmeden KPSS A Grubu sınavından iyi puan alabilir miyim?
Bu sorunun cevabı göreceli olsa da iyi bir KPSS kursu sizlere çok şey katacaktır. Zaten yukarıda sayılan dersleri tek başına anlamanız mümkün değildir. Bu yüzden kursa gitmenizi tavsiye etmekteyim.

Maalesef süreç KPSS ile sınırlı değil. KPSS’den iyi bir puan aldıktan sonra da kurum sınavları için ek çalışma yapmanız gerekmektedir. Kurum sınavını da geçerseniz sözlü mülakat süreci bulunmaktadır. Zor olarak gözükse de bu süreci en iyi şekilde atlatmak için sabırlı ve azimli olmanız gerekmektedir.

 

Kursun İçeriği

Pazar Sabah Oturumu
İktisat Testi (30 Soru)
Maliye Testi (30 Soru)
İşletme Testi (30 Soru)
Muhasebe Testi (30 Soru)
Hukuk Testi (30 Soru)

Pazar Öğlen Oturumu
Uluslararası İlişkiler Testi (30 Soru)
Kamu Yönetimi Testi (30 Soru)
Ekonometri Testi (30 Soru)
İstatistik Testi (30 Soru)
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişikleri Testi (30 Soru)

Kursun Programı

 1. KPSS A Grubu meslekleri nelerdir
  * Bakanlık kadrolarında uzman yardımcılığı
  * Kamu kurumları kadrolarında uzman yardımcılığı
  * SGK Denetmen Yardımcılığı
  * Vergi Müfettiş Yardımcılığı
  * Gelir Uzman Yardımcılığı
  * SGK Müfettiş Yardımcılığı
  * İl Göç Uzman Yardımcılığı

 

Yorum Yapın

 
 

Çağrı Merkezi
444 33 07

Whatsapp
(530) 304 98 98

Çözemediğiniz Sorular
(530) 304 98 98

Detaylı Bilgi İçin Lütfen Formu Doldurunuz

Çağrı merkezimiz 24 saat içinde size geri dönüş sağlayacaktır.

 
 
 
 
 

Anlaşma Ortaklarımız